udalosti

Co je to sérum a jakou roli má ve skin care rutine?

Na trhu je velké množství pleťových sér, které jsou zaměřeny na různé problémy. Některá hydratační séra jsou mnohem lepší pro hydrataci pleti než těžké krémy, které dostatečně nevyživí pleť. Ideální je kombinace hydratačního séra a hydratačního krému. Séra obsahují antioxidanty včetně vitamínu A, C a E a retinol, který vyrovnává tón pleti.

Co je pleťové sérum?

Pleťová séra jsou produkty péče o pleť, které jsou navrženy tak, aby do pokožky dodávaly vysoké koncentrace specifických aktivních složek. Jedná se tedy o vysoce koncentrované přípravky určené na obličej a oční okolí. Jsou čiré, gelové konzistence. Většinou se na tvář nanášejí pomocí pipetky, která je součástí produktu.

Na trhu je velké množství pleťových sér, které jsou zaměřeny na různé problémy. Některá hydratační séra jsou mnohem lepší pro hydrataci pleti než těžké krémy, které dostatečně nevyživí pleť. Ideální je kombinace hydratačního séra a hydratačního krému. Séra obsahují antioxidanty včetně vitamínu A, C a E a retinol, který vyrovnává tón pleti.

Známe různé druhy pleťových sér, například:

Hydratační – hydratační séra pomáhají naplnit pokožku extra vlhkostí, aby doplnili noční hydratační krém. Ti, kteří mají suchou pleť, jsou ideálními kandidáty na hydratační sérum, ale kupodivu i mastným typům pleti (a dokonce i pleti se sklonem k akné) může prospět určitá cílená hydratace.

Anti-aging sérum – séra proti stárnutí jsou určena pro boj s jemnými liniemi a vráskami. Používat by se měly již po dvaceti, aby se zpomalil proces stárnutí.

Antioxidační sérum – antioxidanty jsou pro tělo přirozené látky, které bojují proti známkám stárnutí, pomáhají pokožce regenerovat a chrání pokožku před slunečním zářením a před negativními vlivy životního prostředí.

Regenerační sérum – regenerační sérum obsahuje velké množství aktivních látek, které pomáhají oddálit stárnutí, obnovují pružnost pleti a zmenšují hloubku vrásek.

Rozjasňující – obsahují silné antioxidanty, které oživují a hydratují pokožku, zlepšují strukturu pletí a bojují proti pigmentovým skvrnám. Pleť působí rozzářeně a sjednoceně.

Zklidňující – zklidňuje zarudlou pokožku, pomáhá zlepšovat kožní bariéru pleti. Sérum snižuje citlivost pokožky a zjemňuje její povrch.

Revitalizační – revitalizační sérum redukuje vrásky až o 78%. Aktivní složky přípravku dodávají kožním buňkám kyslík, čímž zvyšují elasticitu pokožky a snižují výskyt vrásek. Zesilují účinky denního a nočního krému.

Jak postupovat při výběru správného pleťového séra?

Při výběru séra je důležité hledat taková pleťová séra, která obsahují mnoho antioxidantů a rostlinných látek. Při výběru séra bychom měli klást důraz na složení. Séra s přírodním složením, bez množství přidaných látek jsou nejideálnější a nejúčinnější volba. Při výběru séra je důležité přihlížet také k typu pleti. Tedy zda se jedná o mastnou, smíšenou nebo suchá pleť. Jsou séra, která nejsou určena k použití na celém obličeji, ale například jen v okolí očí. Dalším kritériem při výběru správného séra je věk, tedy zda se jedná o mladou pleť, pleť která má první vrásky případně zralou pleť.

Jak používat pleťové sérum?

Pleťové sérum by se mělo nanášet na čistou, odlíčenou pleť, před aplikací hydratačního krému. Obecně by měly být používány dvakrát denně. Ideální ráno a večer. Nanášet by se mělo na celou tvar a krk.

Počáteční výsledky by měly být patrné do pár dnů, a nicméně požadované výsledky se dostaví do sedmi týdnů. Každé sérum je však jiné tak jako typ pleti.

Doporučujeme tyto produkty:

Vyživovací pleťové sérum– sérum chrání a omlazuje jemnou pokožku obličeje, rozjasňuje a zlepšuje vzhled, zpomaluje proces buněčné oxidace. Má i silné aromaterapeutické vlastnosti, které zklidňují nejen mysl, ale také vaši pokožku.

Krémové sérum na okolí očí a úst– účinné působí proti černým kruhům, váčkům a výsledkům stresu zejména v citlivé oblasti očí. Multifunkční složení a masážní roller zároveň dokážou efektivně bojovat proti vějířkům v okolí úst a v problémových zónách celého obličeje.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora