udalosti

Jednorožec – mýtus a současnost

Z mytických a bájných zvířat představuje právě jednorožec ikonu, která si dlouhodobě uchovává velmi výjimečné postavení.

Zatímco původ většiny takovýchto tvorů je zakotven v antice nebo starověkých pověstech, u jednorožce není jeho původ přesně známý, jeho obraz byl však převzat do klasické mytologie a fantazijních děl.

Zvíře je popisováno jako velmi podobné modernímu koni, který se liší od běžných druhů výrazným rohem tvaru spirály, který je umístěn na jeho čele.

Jednorožec je zobrazován převážně jako s bílou až stříbřitou srstí, ačkoliv může disponovat také srstí tmavou až černou.

Typicky je popisován jako velmi plaché zvíře s magickými léčivými schopnostmi. Jeho léčivá síla je spojována právě s rohem, který měl být používán proti jedům.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti a jaký je rozdíl mezi naším horoskopem a tím čínským nebo například jak vznikl velmi zajímavý minerál síra a na co vše kromě šperků se používá.

Předchozí článekDokonalý elektrický kráječ lze vybrat v několika málo krocích
Další článekPatagonia batoh – společník na celý život
udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora