udalosti

Víte, co nejčastěji stojí za vznikem stresu?

Stres bohužel neodmyslitelně patří k našemu životu a trápí obrovskou spoustu lidí. A to dokonce i ty osoby, které by v napětí vůbec být nemusely. Pojďme se podívat na to, co za jeho vznikem nejčastěji stojí.

Stres v souvislosti s fyzickými potížemi

V tomto případě se tělo do stresu dostává v momentě, kdy dlouhodobě nedostává to, co potřebuje a do budoucna by to mohlo vést k nemoci nebo až úmrtí. Nezáleží přitom na tom, za jakých podmínek se mu dané věci nedostává.

Vysvětleme si to na jednoduchém příkladu mladého člověka, který žije od zábavy k zábavě a nemá čas na spánek. I když ho to jistě velmi baví, postupem času se jeho tělo dostane do stresu a spustí úzkosti. Jelikož za těchto podmínek by tělo dlouho nepřežilo. 

Vždy pamatujte na to, že každé tělo má své limity. Potřebujeme mu dodávat alespoň 8 hodin spánku, kvalitní stravu a dostatečný pitný režim. Také je na místě zařadit do svého života hluboké dýchání a pravidelný odpočinek. 

TIP: Celostní medicína stres řeší prostřednictvím terapie šité na míru danému pacientovi. 

Stres v souvislosti s psychickými potížemi

Mezi nejčastější příčiny stresu se řadí také naše psychika. V tomto ohledu se jednotlivé příčiny dělí na vnitřní a vnější. 

Mezi vnitřní důvody stresu lze zařadit naše domněnky a touhu kolem sebe vše ovládat. S vnitřním stresem se potýká například maminka na mateřské dovolené, jejíž domácnost již nefunguje úplně stejně jako dřív. Řešením takového stresu je však přijmout celou situaci a smířit se s tím, co v danou chvíli stejně nelze nijak změnit.

S vnějšími důvody stresu se potýkáme prakticky všichni. V podstatě se jedná o okolnosti, které na nás nějakým způsobem tlačí. Řeč může být například o termínech v práci, nedostatku času na vypracování diplomové práce, splátkách hypotéky a podobně. 

Více informací z oblasti celostní a čínské medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora