udalosti

Dokonalý elektrický kráječ lze vybrat v několika málo krocích

Pokud sháníte elektrický kráječ, ať už do potravin, gastro provozovny nebo do potravin, máme pro vás několik tipů, jak takového pomocníka vybrat. Výběr není nikterak složitý a v případě, že vyberete správně, budete se moci těšit z dokonale nakrájených potravin, které budou lahodit nejen oku, ale také společně s ostatními potravinami získáte neodolatelné propojení chutí. Jak tedy takový stroj vybrat?

Motor – důležitá součást

Výkonný motor je přesně to, co budete potřebovat pro kvalitní funkci. A to rozhodně v případě, pokud plánujete kráječ umístit do potravin či jiných provozoven. Doporučujeme, abyste se před výběrem zaměřili na příkon, který by měl být alespoň 200W, ale i více. Co jistě také oceníte, je možnost dostatečně velkého průměru krájené potraviny. Příkladem toho je kráječ Berkel Futura Cured Meat XL.

Tenký či silný řez?

Na řezu velmi záleží, a to z důvodu estetické i chuťové stránky. Zvolený kráječ by vám proto měl nabídnout volbu tloušťky řezu. Lze vybírat mezi stroji, které nabídnou tloušťku od nuly až po 20 nebo 22 milimetrů. Levnější stroje mají tloušťku například 14 milimetrů, což je pro domácí používání užitečné. Opět si uveďme příklad u stroje Berkel Home Line 250. Jeho uplatnění lze také najít v potravinách. Určitě se poohlížejte také po bezpečnostních prvcích.

Kráječ a jeho důležité doplňky

Mezi další důležitý aspekt patří, aby měl kráječ tác nebo misku, na kterou budete odkládat nakrájené potraviny. Některé stroje mají vlnkový profil, který zajistí minimum odpadu, který vyhodíte. A jak jistě víte, takového odpadu může být opravdu mnoho. Ovšem takovými vlastnostmi elektrické kráječe od Berkel disponují.

A jako poslední je cena. Na tu se jistě dívá každý z nás. Kráječe jsou v dostání za 15 tisíc, ale i za stovky tisíc. Samozřejmě každý z nich má své vlastnosti, které využijete doma, v potravinách či velkých provozovnách.   

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora