udalosti

Oči jsou oknem do duše, starejme se o jejich zdraví

Zrak je jeden z pěti základních smyslů člověka. Bohužel je to i jeden ze smyslů, u něhož nejčastěji dochází k jeho poškození nebo zhoršení. Zrak je velmi citlivý na přísun důležitých látek, které udržují jeho funkci v určité kvalitě.

Pozor na tyto situace!

Prostředí, ve kterém se pohybujete, zásadním způsobem ovlivňuje fungování očí. Pokud se vy nebo vaši blízcí pohybujete v prašném či zakouřeném prostředí, může to negativně ovlivnit váš zrak. Je proto dobré mít vždy po ruce oční kapky, které očím dopřejí okamžitou úlevu a osvěžení.

Prevence je lepší cesta

Není důležité, jestli vám je dvacet, nebo šedesát. Vždy je dobré zajít jednou ročně k očnímu lékaři pro pravidelné vyšetření vašeho zraku. Možná vás překvapí, že konzultace s odborníkem se doporučují i ​​v případě, kdy nemáte žádné akutní potíže. Lékař totiž dokáže odhalit komplikace, které by v blízké budoucnosti mohly nastat a podniknout tak potřebné kroky k jejich nápravě a zabránit tak větším škodám.

Během Vánoc se ve stravě hlídat nemusíte, ale dopřejte očím, co potřebují

Důležitým krokem k dobrému zraku a zdravým očím je správný jídelníček. Oči je nutno vyživovat úplně stejně jako jiné části těla. Asi nejdůležitější látka, kterou vašemu zraku můžete dodat, jsou betakaroteny, zeaxanthin a lutein. Proto do svého stravovacího programu přidejte mrkev, listovou zeleninu a ryby obsahující omega tři a šest nenasycené mastné kyseliny pro posílení buněčné membrány. O Vánocích toto pravděpodobně problém nebude, ale ani ve vánočním kaprovi či bramborovém salátu bohužel není dostatečné množství potřebných látek, a proto je vhodné tyto látky doplňovat iz jiných zdrojů.

S kvalitním výživovým doplňkem z vaší lékárny Ocutein Brillant Lutein 25 mg z prémiové řady Da Vinci Academia s extra vysokým množstvím luteinu potěšíte své blízké a ulevíte je unaveným očím. Extra vysoké množství luteinu zajišťuje maximální a dlouhodobý účinek, jako jediný obsahuje také fosfatidylcholin a další účinné látky, jako je zinek a vitamín A, které přispívají k udržení normálního zraku, selen a měď, které přispívají k ochraně buněk před oxidačním poškozením.

Extra tip – roztok na kontaktní čočky

Ocutein rozšířil svoji nabídku io Ocutein Sensitive roztok na kontaktní čočky, který je inspirován lidskými slzami, díky čemuž zajišťuje jeho 100% funkčnost a výbornou snášenlivost. Zajišťuje vysokou hydrataci a lubrikaci díky jedinečné kombinaci hyaluronátu sodného a hypromelózy, čímž poskytuje maximální pohodlí při nošení čoček a zlepšuje komfort vidění i pro velmi citlivé a suché oči. Ocutein Sensitive roztok na kontaktní čočky je zdravotnický prostředek, před použitím si pozorně přečtěte příbalovou informaci.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora