udalosti

Jak růžová kosmetika napomáhá krásné pleti a duševní pohodě?

Růžová kosmetika, jak název napovídá, se vyrábí z růžových květů. V poslední době znovu nabývá na popularitě, a to zejména v podobě bio produktů, které se stávají nedílnou součástí každodenní péče mnoha žen. Mají totiž pozitivní vliv jak na tělo, tak na duši. Růžová kosmetika a její pozitivní účinky.

Růžová kosmetika a její pozitivní účinky

Růžová kosmetika má mnoho příznivých účinků na pleť a celkovou psychickou pohodu. Mezi její hlavní výhody patří například hydratace pleti. Růžová kosmetika obsahuje látky, které pomáhají udržovat vlhkost v pokožce a hydratují ji. To je obzvláště užitečné pro suchou a dehydratovanou pleť.

Růžová kosmetika obsahuje éterický olej z růží, který má uklidňující a protizánětlivé účinky. Tento olej také pomáhá chránit pokožku před škodlivými vlivy prostředí. Kosmetika z růží navíc obsahuje antioxidanty a vitamíny, které pomáhají pokožku regenerovat a tonizovat. Tyto látky pomáhají obnovovat a revitalizovat kůži, což vede k mladšímu a zdravějšímu vzhledu.

Používání růžové kosmetiky také může díky relaxačním účinkům jemné, růžové vůně pomáhat se snižováním stresu a úzkosti, a vést tak k větší pohodě. Ta se projevuje menším napětím pokožky, která díky tomu vypadá mladší a zdravější.

Jak se růžová kosmetika vyrábí?

Růžová kosmetika se vyrábí z růžových květů, zejména z odrůd Rosa damascena a Rosa centifolia. Existuje několik způsobů, jak z okvětních lístků získat látky pro výrobu kosmetiky.

Destilace párou se používá k výrobě růžové vody a růžového éterického oleje. Růžové květy jsou naloženy do destilačního zařízení, kde se pomocí horké páry extrahuje éterický olej a voda s růžovou vůní. Tyto produkty se poté oddělí od sebe.

Olej s růžovou vůní můžeme získat i pomocí macerace. Při tomto postupu se okvětní lístky macerují v rostlinném oleji, jako je například jojobový, mandlový nebo slunečnicový olej. Ten absorbuje vůni a další výživné látky z květů, a vytvoří se tak vonný olej.

Extrakce rozpouštědlem se používá k výrobě růžového extraktu. Růžové květy se nechají macerovat v alkoholu nebo jiném rozpouštědle, které extrahuje vůni a další látky z květů.

Po získání růžového oleje, růžové vody nebo růžového extraktu se tyto voňavé látky dále používají k výrobě kosmetiky. Důležité je, že je tato kosmetika vyrobena z velmi kvalitních přírodních ingrediencí a bez škodlivých chemikálií, jako jsou parabeny, ftaláty a umělá barviva.

Nejčastější kosmetické produkty z růží

Kosmetických produktů z růžových květů je celá spousta. Mezi ty nejčastější patří například růžová voda. Ta se používá jako tonikum pro obličej, které pomáhá hydratovat, tonizovat a osvěžovat pleť. Růžová voda také pomáhá zklidnit podrážděnou pokožku a snižuje její zarudnutí.

Oblíbený je také růžový olej na tvář. Pomáhá obnovovat strukturu pokožky, zlepšuje její pružnost a vyhlazuje vrásky a jemné linky. Navíc pokožku vyživuje. Podobnou funkci může zastat i růžový krém, který pokožku zklidňuje, obnovuje, hydratuje a chrání před vlivy prostředí. A pokud je třeba opravdu velmi intenzivní hydratace, pomoct může například růžová maska na obličej.

Blahodárný účinek má růžová kosmetika i na vlasy. Šampon z růžového extraktu pomáhá hydratovat a vyživovat vlasy a chrání je před poškozením. Vždy je ale třeba dbát na to, aby kosmetika byla přírodní a neměla vedlejší negativní účinky na vaše tělo a přírodu.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora