udalosti

20-tileté, 30-tileté či starší? Jaká věková skupina žen muže nejvíce sexuálně přitahuje?

Vědci se ptali lidí, jaká věková skupina je nejvíce sexuálně přitahuje. Muži nepřekvapili.

Co se týká hledání sexuální partnerky, muži každého věku touží po určitém typu ženy. Zjistili to vědci finské studie zveřejněné v časopise Evolution and Human Behaviour.

Vědci zkoumali 12 656 mužů a žen ve věku od 18 do 49 let, aby zjistili, zda dokážou identifikovat věkové preference u svých sexuálních partnerů. Každého účastníka průzkumu se ptali, která věková skupina opačného pohlaví ho za posledních 12 měsíců nejvíce sexuálně přitahovala as jakou věkovou skupinou měl opravdu sex.

Jak ve studii vědci předpovídali, v odpovědích byly nalezeny genderově specifické rozdíly. Ženy jsou přitahovány k mužům svého věku nebo k o něco starším, v průměru uváděly rozdíl 4 roky.

Pro muže, kteří se zúčastnili průzkumu – ať už ve věku kolem 20 let nebo starších – byla odpověď celkem jasná: Všichni se cítili nejvíce přitahováni ženami ve věku něco po 20-ce.

Schyluje se u vás k rozchodu? Signál je, pokud partneři přestávají mít společný sen.
Vědci předpokládají, že tuto sexuální preferenci lze připisovat touze po potomcích. \“Nejplodnější jsou ženy ve věku něco více než 20 let,\“ řekla jedna vědkyně z týmu. Je zajímavé, že studie dokázala odhalit, že ačkoli muži touží po mladých ženách, zjistila také, že k sexu u nich došlo častěji se staršími ženami. Na druhé straně u žen byla věková preference a skutečné sexuální chování prakticky totožné.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora