udalosti

Potřeba kyseliny hyaluronové v těle

O kyselině hyaluronové jste ve svém životě už jistě někdy slyšeli. Nezáleží na tom, zda vám byla doporučována kyselina hyaluronová v péči o pleť nebo pro správnou funkci pohybového aparátu. Prospěšná je v obou oblastech.

Kde tělo získává kyselinu hyaluronovou

Do určitého věku a za určitých okolností je tělo schopno vyrábět si svou vlastní kyselinu hyaluronovou. Určitými okolnostmi máme na mysli tělo, respektive organizmus, který není zatížen nemocí, je správně a kvalitně vyživován a neohrožován návykovými látkami jako je kouření nebo nadměrné užívání alkoholu. Okolo 25. roku života se tvorba kyseliny hyaluronové snižuje. Není zastavena úplně, tělo však kyselinu hyaluronovou, kterou má k dispozici, distribuuje tam, kde je nejvíce potřeba (například pohybový aparát). Ani to ale neznamená, že potřebná „část“ těla má kyseliny hyaluronové dostatek. S přibývajícím věkem je potřeba tuto látku dodávat.

Kde je kyselina hyaluronová potřebná nejvíce?

Pohybový aparát a pokožka. To jsou dvě oblasti, kde je kyselina hyaluronová potřebná a často se jim nedostává tolik, kolik by bylo potřeba ke správné funkci. Klouby, vazy, šlachy nebo chrupavky strádají, stejně tak pokožka, na které se v důsledku nedostatku tvoří vrásky, pleť je dehydrovaná, mohou se na ní tvořit šupinky a může být našedlá.

Kapsle s kyselinou hyaluronovou

Snadnou cestou, jak tělu poskytovat dostatek kyseliny hyaluronové, jsou doplňky stravy. Jedním takovým jsou kapsle s obsahem kyseliny hyaluronové. Ty jsou navíc obohaceny o kolagen, který podporuje její tvorbu. Pro viditelné výsledky po několika týdnech užívejte jednu kapsli denně. Obal kapsle je veganského původu, aby byl pro žaludek snadno zpracovatelný.

Dostatek kyseliny hyaluronové podporuje zdravě vypadající a pružnější pokožku, urychluje hojení ran a jizev, pomáhá ulevovat od bolesti kloubů a zachovává sílu kostí.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora