udalosti

Černobílé hračky nejmenší děti nejlépe vidí, proto je neskutečně baví. Jsou ideálním dárkem pro kluky i holčičky

Jakmile se nám narodí miminko, a mnohdy ještě dříve, než k tomu dojde, rodiče, prarodiče i širší příbuzenstvo a přátelé řeší, čím mu udělat co největší radost. A i když existuje spousta užitečných dárků, děti nejvíc vždy, při jakékoli příležitosti, nejvíce potěší hračky. Navíc, když se podaří koupit takové, jež nezůstanou ladem a dětičky se k nim opakovaně a rády vrací, je to velká pomoc i pro samotné rodiče. Černobílé hračky jsou výbornou volbou. Byť se dospělým mohou zdát strohé a obyčejné, maličké děti zaručeně „chytnou“. Proč? Je to logické a jednoduché…

Kojenci nevidí ostře, výborně cítí, slyší a vnímají hmatem

Po narození nemají miminka dokonale vyvinuta očka. K jejich velkému vývoji dochází v několika prvních měsících, které tráví s námi. Proto se k nim máme naklánět do úrovně 20 – 30 cm od tvářičky, protože tak nás vidí nejlépe. Na větší vzdálenost vidí rozmazaně, vidí stíny, siluety. Kontrasty černé a bílé barvy vidí nejlépe. To je důvod, proč je černobílé hračky tak zaujmou a baví.

Pro první měsíce života je pro ně velmi přínosné obklopit je černobílými závěsnými a chrastícími kontrastními hračkami. Do postýlky i kočárku můžete pověsti závěsné hračky. Báječná jsou zvířátka s velkými očky, u nichž je patrné, kde mají hlavičku. Miminkům dělají společnost, jsou lákadlem, za nímž rády otáčí hlavičku, natahují ručky, což je v prvních měsících to, co umí, v čem se zdokonalují.

Jakmile dítko povyroste, dopřejte mu lehounké a měkké látkové chrastítko. Bude jej moct zvednout, i když mu budou jiné hračky ještě těžké. Navíc hrkání, šustění, je bude bavit, zajímat. I muchláčci jsou ke hrám nebo usínání volbou No1. A až začnou pást koníčky, nabídněte jim hrací deku nebo kontrastní vzdělávací podložku.

Černobílé kartičky, interaktivní kostky, také mušelínové pleny a mnohé jiné produkty, které děti milují, najdete na cernanabile.cz. Vyberte jim adekvátně k věku. Budou nadšené. A vy s nimi.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora