udalosti

Už přemýšlíte nad vánočními dárky? K nejžádanějším patří šperky

Věnovat šperk tomu, koho máme rádi, přináší potěšení na obou stranách. My máme radost ze skvělého dárku, který jsme báječně vymysleli, a ten, kdo jej dostal, je nadšený z dárku, který je krásný, možná i symbolický, ale také cenný. Navíc pokud se trefíte do vkusu a věnujete šperk, který si daná osoba přála, je radost ještě větší. Pro jaký šperk se rozhodnout, když vybíráme „prezent“ pro ženu a pro jaký, když je obdarovaným muž?

Ženy a ideální šperky

Zavítáte-li do zlatnictví, pořídit ženám a slečnám můžete nejčastěji náušnice, náramky, řetízky s přívěšky, prstýnky, brože a další. Jestliže je obdarovanou slečna či žena, která nemá ani 25 let, je lepší vybírat jednoduché a „čisté“ typy. U mladých žen působí příliš honosné šperky těžkopádně, pokud nejde skutečně o výjimečnou událost, kdy je vynesou.

Ideální je věnovat náušnice, řetízek nebo náramek. Tyhle všechny šperky jsou zárukou, že vyberete správnou velikost. Snad jen u náramku by mohl být příliš úzký nebo volný. Máte-li možnost porovnat podobný typ šperku doma, protože s ženou žijete, udělejte to. Jestliže to nejde, pozorně se dívejte, čím se zdobí, jaké barvy drahých kamenů má ráda, jaký tvar nebo typ zapínání u náušnic nosí apod. Díky tomu trefíte s velkou pravděpodobností náušnice či jiný šperk dle jejího gusta.

Starším ženám naopak klidně kupte šperk bohatě zdobený, který podtrhne jejich důležitost. Je velmi hezké, když se dáma v letech může pyšnit honosným náhrdelníkem, řetízkem nebo bohatě zdobenou broží na kabátě.

Obdarováváme muže

Mužům bychom měli dávat šperky, které podtrhnou jejich mužnost. Zaměřte pozornost na prodej šperků silnějších, mohutnějších, které mohou být zdobeny patinou, jako trochu zašlé, které působí ledabyle, drsně. Skvělé jsou i šperky, které tvoří i kůže.

Příliš tenkým řetízkům nebo náramkům se vyhněte, pánové díky nim vypadají jemněji. Výjimkou jsou kluci, které chcete obdarovat např. při příležitosti křtu, prvního sv. přijímání, nebo třeba k prvním kulatým narozeninám.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora