udalosti

Domácí design pod vánočním stromečkem!

Ani přetrvávající pandemie nezastavila domácí tvůrce. Designéři, šperkaři či autoři užitého designu nehodili flinty do žita.

Slovenský design a autorská tvorba iv uplynulém roce s úspěchem vyprodukovala několik zajímavých oděvních kolekcí či několik solitérů – trendových kousků v rámci odívání, doplňků či šperků. Snad jedním z největších překvapení, které se však objevilo na domácí scéně vlastně jaksi v tichosti, jsou šperky známé slovenské moderátorky Soni Müllerové. Luxusní šperky s pravými drahými kameny zaujaly na první pohled a rozhodně se mohou zařadit i mezi letošní dárkové tipy pod vánočním stromečkem. I když, připravit se na vyšší cenu, je v jejich případě nutné.

S novými kolekcemi se představilo několik designérů – ale více než kolekce na molu se pro „předvánoční trh“ hodí jejich limitované a kapslové kolekce sportovních oděvů či doplňků. Ve hře jsou například dámské mikiny (například modely od Veroniky Lokajíčkové či Lukáše Krnáče, případně modely z merchové kolekce Marcela Holubce pro známý bratislavský salon krásy IEM Spa), ale také pánské oděvy a unisex doplňky od Pavla Dendise.

Na své si samozřejmě přijdou i ti, kteří by toužili obdarovat blízké oděvním kouskům přímo z mola – v prodeji je mají všichni designéři, kteří se za poslední rok prezentovali novými kolekcemi – ať už je řeč o Petre Kubíkové, Petre Weingartové, Lence Sršňové a mnoha dalších. Vánoce tak trochu jinak připravil pro fanoušky své tvorby (a jména) Boris Hanečka. Ten se rozhodl vytvořit porcelánovou sadu, které vévodí grafický motiv jeho ostatní kolekce.

Sršňová rozkvetla i dospěla se Strakem! Hanečku temné zrcadlení vrátilo do formy
Jako dárkové tipy na blížící se Vánoce jsou ve hře i kožené doplňky, šperky, užitný design v podobě váz, sklenic či dekorativních sošek, ba dokonce i parfém od českého výrobce. Více si prohlédněte v naší galerii výše, kde najdete i ceny jednotlivých produktů.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora