udalosti

Barva roku 2022! Tento odstín je naprostý unikát, ovládne módu i stylové interiéry

Tak jako každý rok i v závěru tohoto se společnost Pantone přihlásila světu. S odhalením barvy příštího roku. Tentokrát si její zástupci připravili pořádné překvapení a raritu.

Pravda 10.12.2021 09:00 luisaspagnoli273 Foto: archiv značky
Barva roku Very Peri podle Pantone Colour Institute.
Nejnovější barva roku, ve které znamení se podle odborníků bude nést následující rok, nepochází totiž ze stávajícího barevného portfolia jednoho z nejznámějších výrobců barev a konzultační firmy, jejíž řady sledují designéři módy, nábytku, ale také užitého umění či dokonce módní editoři a copywriteři.

Odstín Very Peri, který ohlásila společnost Pantone jako Barvu roku 2022, je zcela novou barvou, která vznikla během uplynulých měsíců. Přestože se na první pohled může zdát, že jde o jakýsi pastelový fialový tón, profesionálové upozorňují, že vznikl fúzí červených a modrých podtónů ve fialové barvě a je opravdu velmi specifický. Má také reprezentovat transformaci fyzického a digitálního světa, kterou společnost v poslední době zažívá.

„Tato barva vyjadřuje spřátelený, radostný postoj a dynamickou přítomnost, která podporuje odvážnou kreativitu a nápadité projevy,“ uvedla v prohlášení pro média Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Institutu barev Pantone. Prozradili, že profesionální tvůrci barevných tónů zkombinovali několik dosud existujících barev, aby nakonec vytvořili okouzlující, něžnou, meditativní a transformativní „Very Peri“.

Samozřejmě, tento barevný tón se jen v minimální obměně objevuje v oblasti designu již léta, přičemž jeho sytější fialové tóny bodují zejména u módních designérů. Například značka Lanvin na nich postavila téměř polovinu své aktuální kolekce – podzim/zima 2021. Barvy, ze kterých vychází i Very Peri, se již objevily iv módě. Média upozornila například na fialovou róbu Gucci zpěvačky Lady Gaga, kterou předvedla na filmové premiéře snímku Klan Gucci. Podobný byl i model herečky Anye Taylor Joyové.

Herečka a zpěvačka Lady Gaga si na premiéru filmu House of Gucci oblékla model z nejnovější kolekce Gucci prezentované jen pár dní před premiérou na Hollywood Boulevard v Los Angeles.
Přestože s fialovou (a jejími pastelovými či sytými tóny) se zachází opatrněji v interiérovém designu, my jsme vybrali i několik tipů jako barvy podobné „Very Peri“ můžete zakomponovat i do svých příbytků. Možná mezi našimi tipy najdete také vánoční inspirace pod stromeček. S výběrem fialových tónů budete doslova na pulzu doby.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora