udalosti

Výhody ionizovanej vody

Ionizovaná voda je voda, která prošla procesem ionizace. Jedná se o úpravu vody z vodovodu pomocí speciálního filtru, který nazýváme ionizátor vody. Tento filtr na vodu dokáže změnit hodnoty pH, čímž dokáže vytvořit alkalickou a acidickou vodu. Jedná se o nejmodernější formu úpravy vody, kterou vyhledávají všichni, kdo chtějí žít opravdu zdravě.

PIJTE IONIZOVANOU VODU, KTERÁ ZLEPŠÍ VAŠE ZDRAVÍ

Lidské tělo je komplexní systém tvořený buňkami a orgány, které neustále pracují. Jednou z nejdůležitějších vlastností vnitřního prostředí, které lidé obvykle ignorují, je zajišťování homeostázy vnitřního prostředí. Ve zkratce jde o udržování stabilních hodnot pH. Všechny životně důležité chemické reakce a procesy jsou závislé na stabilitě pH. Na samotné regulaci pH hodnot se podílejí vnitřní orgány jako jsou ledviny, plíce a také tenké střevo. Její nerovnováha může tyto orgány poškodit.

Kyselost vnitřního prostředí je způsobena vzestupem koncentrace vodíkových ionů H+. Zároveň pH klesne pod úroveň 7. Číslo 7 představuje rovnováhu, kterou označujeme jako pH neutrální prostředí. Pokud je výše než 7, tak říkáme, že prostředí je zásadité. Na pH vnitřního prostředí organismu působí několik faktorů, přičemž jedním z nejdůležitějších je strava. Mastná, smažená a sladká jídla zvyšují kyselost, která se může projevovat jako reflux, známý také jako pálení žáhy. Proto je ionizovaná voda považována za zázrak, určený pro naše zdraví. Podle některých vědců alkalická (tzv. ionizovaná voda) snižuje kyselost, což zlepšuje trávení i celkové zdraví.

Výhody ionizované vody pro zdraví

Pro výrobu ionizované vody se doporučuje pořídit speciální přístroj pro úpravu pitné vody, který známe pod názvem ionizátor vody. Ionizátory vody se používají v Japonsku a jiných částech Asie již více než 40 let a jsou certifikovány korejským a japonským ministerstvem zdravotnictví jako zdravotnická pomůcka. Ionizovaná voda pomohla milionům lidí bojovat s nemocemi, včetně artritidy, trávicích problémů, zánětlivých stavů, ekzémů, problémů s hmotností, cukrovky, rakoviny, refluxu kyseliny, dny, únavy, alergií a chronické bolesti.

Ionizovaná alkalická voda má mnoho zdravotních výhod:

  • Obnovuje rovnováhu pH v těle: díky čemuž dokáže zabránit vzniku metabolických poruch, jako jsou ledvinové kameny.
  • Působí jako silný antioxidant: ionizovat znamená získat nebo ztratit elektron. U alkalické vody je elektron odebrán z jedné kyslíkové molekuly a dodán druhé, čímž se molekula stane antioxidantem. Všechny antioxidanty mají schopnost držet dodatečný elektron, což je typické také pro vitamíny A, C a E.
  • Zlepšuje buněčnou hydrataci: běžné molekuly vody se spojují ve velkých množstvích do shluků. Úprava vody pomocí elektrolýzy spolehlivě rozpouští tyto shluky na samostatné molekuly, které regulují přestup vody přes buněčnou stěnu. Díky tomu se molekuly vody rychleji dostanou do buněk a zlepšují hydrataci organismu.

Ionizační vodní filtr

Jedná se o oblíbené zařízení, které pomáhá zvyšovat kvalitu vody. Při dnešním nezdravém životním stylu, který ovlivňuje stres, sedavé zaměstnání, nezdravá strava, kouření…, dochází často k překyselení organismu. Pokud je překyselení organismu příliš vysoké, lidský organismus přestane správně fungovat, což vytváří ideální podmínky pro rozvoj civilizačních onemocnění. Kromě toho ani voda z vodovodu nemusí být zcela zdravotně nezávadná. Běžně obsahuje chlór, antibiotika, mikroplasty, nečistoty a jiné kontaminanty. Dlouhodobé pití neupravené vody z vodovodu může v určitých případech vést ke zdravotním komplikacím jako je například podráždění žaludku.

Nejlepší nástroj pro neutralizaci kyselosti vnitřního prostředí je právě alkalická voda, která je charakteristická zvýšenými hodnotami pH vody. Některé studie potvrdily, že pravidelný příjem alkalické vody poskytuje lepší hydrataci než běžná voda z vodovodu.

Základem je elektrolýza

Elektrody ionizátoru vody ionizují rozpustné minerály ve vodě: kladně nabité iony se shromažďují na záporné elektrodě a vytvářejí ionizovanou vodu, která se také nazývá „alkalická voda“, zatímco záporně nabité ionty se shromažďují na kladně nabité elektrodě a vytváří „acidická voda“.

ALKALICKÁ VODA, která vytéká z horní výpusti na ionizátoru, obsahuje vysokou koncentraci pozitivně nabitých minerálů, které jsou prospěšné pro naše zdraví, jako je vápník, draslík a hořčík. Je to nejvhodnější volba pro pravidelný pitný režim nebo se taková voda využívá ik přípravě jídel.

KYSLA VODA, která vytéká přes spodní část zařízení, se používá k čištění a dezinfekci pokožky a povrchů v domácnosti.

Ionizátor vody je mimo jiné šetrný ik životnímu prostředí, jelikož pomáhá snižovat spotřebu plastů z balených vod. I když se celkově jedná o dražší typ zařízení, po prvotní investici nevyžaduje žádnou dodatečnou investici. Samotná výsledná cena je ovlivněna zejména materiálem, ze kterého se zařízení vyrábí.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora