udalosti

Stolní lampička do ložnice je nepostradatelným doplňkovým osvětlením

Stejně tak, jak najde lampička své využití v dětském pokojíčku, pracovně, obývacím pokoji, bude i v ložnici nepostradatelným prvkem. Stolní lampa může být plastová, kovová či jiná, lampiček je jednoduše řečeno celá řada. Prozradíme vám několik nápadů, které by se vám jistě před nákupem mohly hodit.

První aspekt k zohlednění

V žádné ložnici nechybí noční stolek. Kam jinam byste odkládali například skleničku s vodou, telefon či budík? Celkově se ale noční stolky používají k umístění stolních lamp, tedy doplňkového osvětlení, které zajistí světlo při čtení knihy, ale také dokonale poslouží, když se vám v noci chce na toaletu. Na výběr máte různé tvary, velikosti, barvy, ale i materiály. Držte se vždy designu celé ložnice a volte takové, které se jednoduše udržují v čistotě. Například látkové lampičky jsou na údržbu horší. Vhodné je také zvolit LED lampičku, aby neoslňovala. Pokud máte lampičku na žárovku, rozhodně by neměla vyčnívat z lampičky. 

Podkrovní prostory – úspora místa

Například v podkrovních pokojích je potřeba šetřit s každým prostorem, proto mnoho lidí volí noční stolky připevněné k lůžku, nebo pouze velmi malé podlahové. V takovém případě se jistě vyplatí nástěnné lampičky nebo ty, které lze připevnit na hranu lůžka. A pokud rekonstruujete ložnici, určitě se vyplatí plánovat již při elektroinstalaci.   

Ať už zvolíte jednu možnost, nebo druhou možnost, doporučujeme, abyste koupili takovou lampičku, která má flexibilní krk či kloub. V takovém případě si můžete světlo nastavit tam, kam jen budete potřebovat. Například pokud si chcete sednout na lůžko a číst si knihu, můžete dát světlo níže. Pokud rádi u čtení ležíte, dejte si ho naopak výš. Rádi bychom vám dali jeden tip na stmívatelné světlo, to je ideální pro relaxaci a navození spánku.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora