udalosti

Polyfenolický olej je dobrou volbou pro zdravý životní styl

Pokud se snažíte zhubnout, žít zdravěji a cítit se lépe, jednoduše se nemůžete vyhnout kvalitním tukům. Ty najdete třeba v lososích specialitách nebo avokádu, ale jmenovat lze i mnoho dalších pochutin. Bez olivového oleje si na jihu Evropy jednoduše ani neumí představit život a tato láska trvá už po tisíciletí. Není divu, protože když je něco dobré a prospívá i zdraví, bylo by chybou kráčet někde stranou. Italové nebo Španělé to dobře vědí, navíc si umí i krásně pochutnat na různých specialitách s těstovinami nebo rajčaty. Vám stačí jediné, trochu se inspirovat!

Pestrobarevný výběr napříč olivovými velmocemi

Rozhlédněte se a určitě vám některý z nich padne do oka už na první pohled. Není to jen o barvách nebo odrůdách, ale i elegantním balení, které může posloužit jako hezký dárek pro vaše blízké pod vánoční jedličku nebo třeba ke jmeninám. Olivové oleje na olivum.cz jsou doplňkem nejen pro milovníky masitých jídel, ale i fanoušky grilované zeleniny. Gazpacho alias polévka z rajčat? Jistě, i tam se hodí trochu oleje na dochucení, můžete udělat klidně i víc než tisíc a jednu kreaci napříč pánvičkami a hrnci. Fantazie nemá hranice a v kuchyni to platí dvojnásob. Experimentujte a zkoušejte, vždyť olivy pro vás budou žhavou novinkou, co je třeba si trochu užít! Plus ještě, jsou tu polyfenoly, s nimiž budete mít neklamný pocit, že děláte něco i pro své zdraví.

Stačí jen pár kapek po ranním probuzení

A jak vlastně užívat kvalitní polyfenolický olej? Odpověď je vlastně snadná, existuje několik variant, z nichž každá je vlastně ta správná. Několik kapek na ranní lžičku, do snídaně, oběda nebo svačiny. Posnídejte třeba domácí chleba, který si pečete s láskou v neděli ráno. K němu je totiž olej z oliv dobrý doplněk, skoro jako když k sobě dáte například rajčata a mozzarellu. A podobných variací by se jistě v kuchyni našlo mnohem víc, jen se trošku zasnít a dodat si odvahu.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora