udalosti

Existují půjčky s výplatou a splácením v hotovosti?

Ne každá situace dovoluje čerpat půjčku převodem na účet. Takovým případem může být například exekuce na účtu, potřeba peněz v hotovosti nebo fakt, že klient bankovní účet nevlastní. Je to i váš případ? Existuje pro vás vhodné řešení?

Ano, existuje. Nebankovní společnosti svým klientům poskytují totiž i hotovostní půjčky. A je po nich stále větší poptávka. Peníze dostanete na ruku a následně splácíte také v hotovosti, ale můžete třeba i převodem na účet.

Jak to funguje?

Nejdříve si srovnejte více nabídek, aby vás půjčka nevyšla příliš draze, a ověřte si, zda se jedná o důvěryhodnou organizaci. Následně zažádejte online, po telefonu, případně na pobočce. Důkladně si pročtěte smlouvu, abyste věděli, za jakých podmínek půjčku získáte. Nenaleznete-li žádný problém, smlouvu podepište.

Jakmile je vše připravené, můžete čerpat, a to převzetím peněz na pobočce nebo od smluvního kurýra, se kterým si dohodnete místo předání. Další možností je výběr z platebních terminálů, např. v trafice. Kde finance vyzvednete, si zpravidla volíte už při sjednávání. Nezapomeňte na doklad o převzetí.

Za jak dlouho peníze dostanu?

Máte strach, že výplata bude trvat dlouhou dobu? Nemějte. Po schválení je půjčka ihned nachystaná k vyplacení. Naopak v případě převodu je možné, že platba dorazí až následující pracovní den, což se nemusí vždy hodit.

Kolik si můžu půjčit a jak probíhá splácení?

Půjčit si můžete obvykle od stovek korun po statisíce, záleží na poskytovateli. Podle částky se odvíjí výše splátky i úrokové sazby. Hotovostní půjčky patří mezi dražší produkty, ale můžete na trhu narazit i na výhodnější nabídky.

Na výběr máte více způsobů splácení – převodem, složenkou, přes terminál nebo hotově. Záleží především na poskytovateli, jaké způsoby preferuje.

Zvolíte-li hotovostní platby, počítejte s velmi vysokými poplatky. Každou platbu si totiž u vás vyzvedne obchodní zástupce úvěrové společnosti. Tyto poplatky nejsou započteny v úrokových sazbách, proto je ve smluvních dokumentech hledejte na jiném místě.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora