udalosti

Za krásami rakouských jezer v oblasti Solná komora

Léto před pár dny zaklepalo na dveře, konečně se také oteplilo, a tak můžeme hledat destinace pro prodloužený víkend nebo kratší dovolenou. Pokud nejste milovníky času stráveného v přírodě, dovolená v Rakousku u jezera vás možná přiměje ke změně názoru. Nabízí vše, co je s letní dovolenou spojené. Vodu, hory, cyklistické a turistické trasy a malebná městečka.

Co byste rozhodně měli vidět

Jedním z hlavních lákadel Solné komory jsou jezera. Najdete jich tady spoustu, dokonce se jimi proplétá známá cyklistická trasa Salzkammergut Radweg.

Nejznámějším jezerem je Wolfgangsee, ležící na hranicích Horního Rakouska a Salcburska. Kromě koupání a cyklistiky se v jeho okolí můžete vydat na prozkoumávání pastvin a salaší v Rakousku.  Pokud vás zajímá dovolená v Rakousku s dětmi a zároveň byste si rádi projeli část známé cyklostezky, u tohoto jezera to bude to pravé ořechové, nachází se zde poměrně rovinatý terén.

Dalším krásným jezerem, které mimochodem patří mezi jedno z největších jezer Solné komory, je Traunsee. Až se k němu vydáte, rozhodně byste neměli minout ani známé lázeňské město Bad Ischl, které proslavila císařovna Sissi. Dovolená v Rakousku tak může být doplněná o odpočinek v lázních.

Nedaleko města Weyregg se můžete osvěžit v nejteplejším a zároveň největším jezeře Attersee. Je 20 kilometrů dlouhé, 4 kilometry široké a jeho hloubka dosahuje 171 metrů. Díky vysoké kvalitě vody zde můžete vidět velké množství ryb.

Tato a další jezera Rakousko v oblasti Solné komory mají jedno společné – nádhernou, čistou, průzračnou vodu vhodnou ke koupání a k provozování vodních sportů. Vyberte si z naší rozsáhlé nabídky, do kalendáře pak stačí poznačit „dovolená Rakousko“ a těšit se na krásné zážitky.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora