udalosti

Matrace 160×200 centimetrů – kompromis pro manželskou postel

Pod označením manželská postel lze zpravidla najít matraci s rozměry 180×200 centimetrů. Jde o dvoulůžko, které oběma poskytne dostatek prostoru. Jak si však poradit, když v ložnici na takto velkou postel není dost místa?

Matrace 160×200 cm

Jako manželská postel bývá někdy označována také matrace 160×200 cm. Poskytuje totiž prostor, na kterém se dva lidé mohou bez problému vyspat. Ačkoliv jednolůžko má standardně šířku 90 centimetrů a pro dva by tedy matrace měla mít 180 centimetrů, někdy to bohužel nejde. Pokud v ložnici nemáte dost prostoru, matrace s menší šířkou je skvělým kompromisem. Stále přitom nabízí komfort, zejména pro páry.

Matrace 180×200 cm

Matrace 180×200 cm je tou nejlepší volbou pro dva. Pokud máte rádi při spánku svůj prostor, nechce být rušeni převalováním partnera, či třeba občas s vámi přespí dítko nebo domácí mazlíček, tuto postel si zamilujete. Šířka 180 centimetrů je velmi komfortní a ve spánku vás nebude nic rušit. Vyplatí se investovat do kvalitní matrace, která tělu poskytne oporu pro zdravý spánek a nebude přenášet pohyb, pokud má jeden z partnerů neklidný spánek. Oba tak budou mít potřebné pohodlí.

Matrace 140×200 cm

Matrace 140×200 centimetrů lze jen stěží považovat za dvoulůžko. Pro jednu osobu to vychází na zhruba 70 centimetrů prostoru, což není mnoho. Pro dlouhodobé spaní ve dvou je proto nevhodná. Využít ji můžete třeba do pokoje pro hosty, kde případně mohou přespat dva lidé. Ovšem s oblibou je tento rozměr volen také jako jednolůžko pro všechny, kteří si chtějí dopřát to nejlepší a spoustu prostoru si náležitě vychutnají.

Výběr matrace není žádná věda. Často je nutné velikost přizpůsobit rozměrům místnosti, nejlepší je vždy volit největší možný rozměr, jaký je možný do ložnice vměstnat.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora