udalosti

Jeden, dva, tři… kroky, jak se bezchybně nalíčit: Stačí znát následující

Vypadat skvěle při každé příležitosti, mít bezvadnou úpravu líčení či účesu – to je v dobách Instagramu a Facebooku důležitější než kdykoliv předtím.

Seznam líčidel by měl být poměrně pestrý.
I proto je asi docela pochopitelné, že v rámci diskusí o tom, jak co nejvíce zazářit, vznikají obrovská fóra a vyjadřují se v nich amatéři i odborníci.

Z jedné takové „diskuse“ citoval už dříve i britský Daily Mail, který se odvolal na vychycené „beauty“ blogerky či některé uživatelky se zanícenou láskou vůči líčení. Některé jejich rady znějí možná bizarně, možná překvapí, ale údajně prý opravdu fungují!

  1. Nepudrujte si mastná místa na tváři

Zní to možná překvapivě, ale důvod je jasný – takto totiž spíše podobné momenty zvýrazníte, případně vytvoříte iluzi „omítky“, která je výraznější než zbytek vašeho make-upu. Mnohem lepší je používat matující bázi, kterou rozpracujete pomocí houbičky na pleti. Mastnější místa, jako je například T-zóna, si zaslouží pozornost, ale nikdy se nesoustřeďujte jen na ni, protože ve výsledku může líčení vyznívat disproporčně.

S triky v líčení vám poradí i známá odbornice Lucid: Více zde

  1. Zkuste to s pudrem ještě před make-upem

Opravdu? Inu, jedna z blogerek, kterou cituje britský server, tvrdí, že transparentní a rozjasňující pudr použije nejprve ve velmi jemné vrstvě na obličej a následně aplikuje tekutou bázi. Ta je ve výsledku sametovější a na pohled kompaktnější. Také déle vydrží.

  1. Před rtěnkou byste měli použít tužku

Řeč není o konturování rtů, i když to může pomoci – ale pouze v případě, že zvolíte identický odstín konturky na rty jako je odstín samotné rtěnky. Před líčením rtů rtěnkou nejprve použijte ceruzku, kterou můžete vytvořit okraje a rty zvětšit (zároveň zabráníte, aby se rtěnka rozpíjela do kůže kolem úst). Kromě toho můžete tužkou překreslit celé rty a následně je dokončit pomocí rtěnky. Líčení bude trvanlivější a intenzivnější.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora