udalosti

Jak si zkrášlit zahradu v zimě, aby nepůsobila kýčovitě

Během stále kratších dnů a stále častějších sněhových nadílek působí hřejivé přivítání jako balzám na duši. Jakou výzdobu zvolit v okolí domu?

První dojem lze udělat jen jednou. Na aranžmá před vchodem do domu či na terase si proto dejte záležet. Měl by v první řadě navazovat na váš interiér, případně odkazovat na váš životní styl. Zelenou a červenou nic nezkazíte, chybět by neměla ani světýlka. Zde však myslete na to, že méně je víc. Nikdo přece nechce, aby si vás kolemjdoucí zmýlili s lunaparkem, že?

Vítej doma

Návraty domů mohou být krásné a hřejivé i během třeskoucí zimy. Vyberte si dva větší plechové květináče nebo proutěné koše, do kterých umístíte dva menší jehličnany. S jemným světelným řetězem vás budou vítat už zdaleka.

Rovněž poslouží i dlouhé březové větve, které pozapichujete do velkých květináčů a zakryjete mechem a koblihami. Červenou kostkovanou šálou určitě nic nezkazíte. Převažte jím zelený věnec na dveřích a je to.

Bezpečné osvětlení můžete vytvořit pomocí LED svíček, které jsou vyrobeny z vosku a blikáním připomínají ty s opravdovým plamenem. Na trhu jsou dostupné i LED svíčky s dálkovým ovládáním, kterým můžete nastavit čas (samy se po jeho uplynutí vypnou) i intenzitu světla.

Zátiší se stolkem

I malý prostor na terase či balkoně může vypadat jako z pohádky. Vytvořte si romantické zátiší pomocí jehličí, koblih, luceren a světýlek. Menší stolek ozdobte vánočním ubrusem a pokládejte na něj bílé květináče nebo jiné nádoby s koblihami. Světla z LED svíček dodají příjemné teplo a nemusíte se bát, že zhasnou. Čím více, tím lépe! Přidejte červené lucerny, stuhy či chutné červené kozačky – fantazii se meze nekladou!

Zavěste brusle na hřebík

Kdo by si nepamatoval klasické socialistické brusle. Možná máte jedny doma i vy. Pokud je už na ledové radovánky neplánujete používat, určitě je nevyhazujte. Můžete z nich udělat originální vánoční dekoraci na dveře. Pro začátek je řádně očistěte mýdlovou vodou a alkoholem (můžete použít i odlakovač na nehty). Chcete-li je přemalovat, použijte barvu určenou na kůži a na závěr je nalakujte. Bílé bambule na šňůrkách a živé větvičky z jehličnanů dodají tu správnou zimní náladu.

Okénko na zeď

Zunovaly se vám kulaté věnce? Ozdobte si letos dveře nebo stěnu na domě takovým kouzelným okénkem. Vše, co potřebujete, je pilka, ostré zahradnické nůžky a pár větví a větviček. Nejhrubší větve řízněte na menší kusy a použijte je k vytvoření rámu okna – spojte je omotaním pevného drátu.

Dozdobte ho tenkými větvemi a šipkami. K připevnění menších dekorací můžete použít také pistoli. Pár koblih a malý štěbotavý ptáček sedící v okně vás rozveselí každé ráno.

Pod širým nebem

A co takhle si terasu před Vánocemi nejen vyzdobit, ale také pořádně zútulnit? Inspirujte se početnou rodinou Balderových ze Švédska, kteří si adventní pohodu představují na verandě, kochajíc se okolní přírodou.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora