udalosti

Trendy v designu koupelen? Podívejte se, jak budou vypadat moderní koupelny v roce 2022

I následující sezónu se v koupelnovém designu budou opakovat stálice jako beton, mramor, industriál či černá barva. Kromě toho se k nim přidá také zelená s růžovou a zlatou, mnoho zrcadel, rostlin, působivé výhledy z vany a zejména svoboda zařídit si oázu očisty podle sebe. Nic se nemusí, vše je povoleno.

Tapeta na oživení

V prostorné koupelně na zdi, která nepřichází do přímého kontaktu s vodou – proč ne? Ideální je vybrat motiv, který nějakým způsobem koresponduje například s vodou. Takové jsou i tyto pestré koi kapry na antracitovém podkladu. Působivé, co řeknete? Ať už si zvolíte takové cosi nebo něco decentnějšího, sáhněte po vinylových tapetách, které jsou odolné proti vodě a páře, můžete je čistit jemným kartáčkem, a pokud je precizně nalepíte, vydrží vám léta.

Černá nikam nemizí

Černá barva se v koupelně objevuje už nějaký ten rok a je jí tam stále víc. Mezi horké trendy patří nejen černé obklady či armatury, ale také toalety, umyvadla a vany. Vyžadují však velkorysý prostor, v malé koupelně by působily příliš stísněně. Ideální je černé zařízení kombinovat s bílou barvou, aby nastala harmonie ve světlosti.

Elegantního dojmu docílíte kombinací černé a mramorového obkladu (případně jeho napodobeniny). Luxusní zase tehdy, přidáte-li špetku zlaté. Inu a zdravé bujné zelené rostliny spolu s černou jsou absolutním hitem v moderním městském stylu bydlení.

Růžové sny & art déco

Růžová barva nebyla v interiérovém designu nikdy tak populární jako v posledních letech. Absolutním hitem jsou v koupelnách volně stojící umyvadla v pastelově růžovém a lososovém odstínu. Pokud je zkombinujete s šedou, žádné „přeslazení“ prostoru nehrozí. Velkým trendem bude nastávající sezónu také návrat do dob art déco. Důraz klaďte na geometrickou symetrii, která je zde velmi podstatná. Autentický dojem jako z minulých dob docílíte například takovými stylovými kulatými svítidly a podlouhlými zrcadly.


Hledáte moderní osvětlení pro vaši koupelnu, co ji oživit led pásky?


Tmavá zelená

… i smaragdová v matném provedení je jedním z trendů příští sezóny. V koupelně dokáže navodit příjemnou a svěží atmosféru a dobře se kombinuje s jinými barvami. S bílou, béžovou a dřevem, ale také s šedou, černou a metalickými prvky, díky čemuž docílíte moderně působící koupelnu, která ještě několik let bude kráčet s dobou.

DOBRÝ TIP

Trendem sezóny 2022 jsou kulatá zrcadla a vůbec nic se nestane, pokud na zeď nad umyvadlem zavěsíte hned několik takových zrcadel různých velikostí vedle sebe či nad sebe.
Funkční, praktické, minimalistické

Přesně takové by měly být koupelny, které nám budou dobře sloužit. Nenáročné na údržbu, zároveň naprosto funkční, a pokud se k tomu přidá i jednoduchý, ale moderní design, je to win-win situace. Umyvadlový žlab nebo i koryto je alternativou dvojumyvadla. Do koupelny přináší nádech čehosi netradičního s odkazem na minulost. Vyrábí se z nerezu, ale také keramiky či kompozitních materiálů. Jeho ostré hrany zjemníte kulatým zrcadlem či vintage kohouty.

Dvě sprchy jednou ranou

Časy, kdy jste netrpělivě čekali, než se osprchuje vaše polovička a přijde řada na vás, jsou minulostí. Odteď se můžete sprchovat spolu, každý na své straně prostorného sprchového koutu. I záda můžete mít „vydrhlá“ častěji… Toto řešení je ideální do rozměrnějších koupelen.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora