udalosti

Patagonia batoh – společník na celý život

Hřeje tě u srdíčka, když víš, že všechny věci, které jsi precizně narovnal do batohu, zůstanou v absolutním bezpečí i když se vnější okolnosti dramaticky změní? Nebo házíš věci do batohu hlava nehlava a doufáš, že to přežijí? V obou případech potřebuješ odolný batoh, který hodně snese. Patagonia přesně takové batohy vyrábí.

Modely jako Refugio Pack splňují hybridní požadavky na batoh, se kterým zvládneš cestu do práce, městské tripy nebo jednodenní turistiku. Má přihrádku na laptop, což z něj dělá zcela ideálního společníka na páteční úlet z OFIS rovnou na krátký výlet. Pokud tě venku často trápí žízeň, namísto laptopu vložíš hydrovak. Nahoře má sáček z mikrovlákna určený na sluneční brýle, které se tam nepoškrábou ani jinak nepoškodí. V přední kapse najdeš sáčky na smartphone, pera, sluchátka a jiné životně důležité věci. Ochrání je jejich superpevné nylonové plátno. V podobné velikostní kategorii (20 – 28l) jsou i batohy z linie Nine Trails, to jsou už ale větší turisté. Mají mimořádně úsporný design a hiker-friendly prvky jako je bederní pás nebo vysoce prodyšný zadní panel.

Specializované batohy pro lezce Patagonia vyrábí s příznačným názvem Ascensionist. Tvarem i funkčností odpovídají potřebám lezce, které vyplývají z terénního testování všech produktů. Hliníkové výztuže dobře poslouží při těžkém nákladu, ale když je potřeba, dají se vyndat. I víko můžeš sundat a přivázat navrch batohu lano; ostatní náčiní připneš zevně bezpečným upínacím systémem – není třeba spekulovat, jak přivázat cepín na batoh.

No a pak tu máme ještě komplet produktovou linii Black Hole®, která se vyznačuje hlavně ultralehkým materiálem, který je až neuvěřitelně odolný. Laminování termoplastickým polyuretanem zachovává ohebnost látky, ale zároveň ji vyzbrojí do všech myslitelných podmínek. TPU v tandemu s vodoodpudivou úpravou sice nerozkáže, ale odolá větru, dešti, mrazu i sněhu. 32l verze má i laptopovou přihrádku, ale polstrované popruhy a důraz na ventilaci jasně naznačují, že ho můžeš vzít na jakoukoliv akci. Třešničkou je, že celá Black Hole® řada je z výlučně recyklovaných materiálů. 100%. Fakt.

Vyber si svůj nový Patagonia batoh s doživotní zárukou zde.

udalosti
ženy

Nejnovější články

Další články autora